Emoce jako palivo

Bojuješ s nedostatkem motivace? A když už se do cvičení dokopeš, nebaví Tě a přijde Ti zbytečné?

 

Pokaždé když trénuješ, zkus do toho zapojit své EMOCE. Možná to zní divně, ale neodepisuj to, dokud to nezkusíš. Může to být bolest, žal, štěstí, vztek, vzrušení, strach anebo cokoliv jiného, co plní Tvou mysl nekontrolovatelným přílivem pocitů.

 

Víš, proč byli japonští samurajové mistry meče, poezie i kaligrafie zároveň? Uměli se plně soustředit na to, co dělají a vnímat každičký detail. Uměli se zříci svých myšlenek.

 

Dnešní doba nás zahlcuje stimuly odevšad, nepřeberné množství informací a vjemů nás bombarduje ze všech stran. Jsme pod neustálým tlakem, a podléháme mu, ve vypjatých situací reagujeme unáhleně - ale ne na základě vnitřního hlasu. Nezaplacené účty, málo spánku v noci, starosti s dětmi a jejich nároky. Nespokojená žena. To všechno jsou věci, které jsou pro nás důležité, a proto nás trápí. Ale taky nás brzdí, a dokud se nenaučíš soustředit svou mysl jako světelný paprsek, nikam se nedostaneš. Pozornost průměrného člověka je jako stolní lampa - roztříštěný kužel světla, namiř ho na zeď a nestane se nic. Teď tentýž paprsek soustřeď to do nepatrného bodu. Jak je úzký, takovou má sílu propálit všechno, co mu stojí cestě, pokud má správnou intenzitu. Myslíš si správně - je to laser. Bud jako laser.


 

Jak na to?

Krok 1 - zaměř se na svou náladu a uvědom si ji

Krok 2 - dej tomu nějaký čas a přemýšlej o tom, co jsou to za pocity a proč je máš

Krok 3 - dospěl jsi k uvědomění, soustřeď se na něj.

Krok 4 - Kontrolovaně a zhluboka dýchej, uvědom si, že jen Ty máš nad svými pocity absolutní kontrolu

Krok 5 - Uvolni tu energii ven a zaměř ji na to, co právě děláš nebo se chystáš dělat - kupříkladu trénink shybů a kliků.

 

Trénuj kontrolu nad vlastními démony, pohnutkami a nejhlubšími pochybami a posuň s nimi svůj trénink na novou úroveň.

 

Každý pohyb, od přípravy, rozcvičky, visu na hrazdě až k poslednímu - rozdílovému opakování, celou dobu se soustřeď. Uvědom si strukturu hrazdy, které se držíš, ciť povrch, na němž stojíš. Představ si řetězce svalu, jak se postupně zapojují při provádění cviku.

 

Vnímej svůj dech.

 

Všímej si, jak se do Tvé mysli zvenčí vkrádají pochyby. ,,To nedám!” ,,Bolí mě ruce!” A tak dále. To je Tvá slabá mysl, vždy slabší než Tvé srdce, Tvá intuice, Tvé odhodlání a vůle.

 

Lidská mysl je od přírody analytická, a analýza znamená hledání chyb a plození pochyb.

 

Tak se nadechni a začni trénovat lépe, než kdy dříve.

 

A když se takto naučíš soustředit na vše, co v životě děláš, jeho kvalita poroste o dost rychleji než Tvoje maximálky na hrazdě, to mi věř.

 

Shybu zdar !