Historie Shyby.cz

Shyby.cz se začaly rodit v roce 2012, když jsem ještě jako profesionální voják sloužil v Armádě České Republiky. Po mnoha výjezdech do zahraniční, misích strávených v Afghánistánu jsem začal přemýšlet o zásadní myšlence. Jak dělat jednoduše shyby, pokud člověk není v tělocvičně nebo nemá zabetonovanou velkou konstrukci. Po pár měsících zkoušel, šílených pokusů přišla hrazda Uno, která všechno nastartovala.

 

 

Venkovní hrazdu Uno jsme začali vyrábět přes několik prostředníků, kompletovali ji v malé garáži, obaly na ni jsme šili doma na staré Veritasce. Se stále větším počtem prodaných a vyrobených kusů jsme začali výrobu více a více přenášet na nás. Posílili jsme profesionální šicí stroj, výroba se přesunula do větších prostorů v Ostravě Přívoze.

Pronajaté prostory nebyly zcela špatné, rozhodli jsme se celý narůstající sortiment rozšířit o prémiový segment běžeckých/cross-fit doplňků značky Inov-8. Z dnešního pohledu se tento krok pro mnohé může zdát mylným, my jsme se však poučili velmi. Kombinovat výrobu a prodej jiné značky prostě organizačně zvládnout nešlo. Nebyla to chyba financí, ale chtěli jsme dělat jen jeden produkt, kde vyhrály hrazdy a jejich doplňky.

Rok 2015 byl pro náš rozvoj absolutně zlomový. Každý měsíc jsme přicházeli s novými a novými vlastními produkty. Měli jsme odpovídající prostory, vlastní zaměstnance a mohli jsme jít dál a dál. Posunuli jsme sériovou výrobu hrazd s kompletní řadou, přišly s plyometrickými bednami, odporovými gumami v kompletních sériích jako první v České republice.

 

Šly jsme dokonce do takových vychytávek jako hrazda v obraze Vision!

 

 

Vždy jsme se snažili spolupracovat s lokálními kluby a zájmovými skupinami. Ze všech bych chtěl maximálně vyzvednou Workout Karviná, Colliery Cross-Fit Ostrava a Complex Training Ostrava.

 

 

Na konci roku 2015 nám již stávající prostory absolutně nevyhovovaly, proto jsme se posunuli do velké haly s velkým skladem a patřičným zázemím. Od ledna 2016 jsme zahájili velkou sériovou výrobu všech našich produktů, stále jsme přinášely nové věci a spustili Czech Pull-Up Rig. Venkovní hrazda na shyby Czech Pull-Up Rig byla hrazda na shyby betonovaná přímo u zákazníka. V roce 2016 jsme zvládli více než 100 instalací po celé České republice. 

Na začátku roku k nám do firmy skočil Michal Flešar - zaměstnanec, kamarád a později společník, který byl prostě klika.

 

A potom přišel zlomový rok 2017 - rok, který nás opět někam posunul. Již od časného jara 2017 bylo vidět, že celé scéna a trh je prostě někde jinde. Začali jsme být natvrdo kopírováni více než třemi subjekty, Czech Pull-Up Rig ve stejné podobě montovaly nové a nové firmy a nás to přetahování postupně přestalo bavit. Nechtěli jsme zapadnout v malé české kotlině mezi podobné firmy, nechtěli jsme tlačit na cenu a snižovat kvalitu.

Pro mnohé jsme se rozhodli zcela nepochopitelně, výrobu ukončili, vše velmi rychle doprodali a opět se posunuli jinam. Posunuli jsme se k prvotní myšlence dokonalé venkovní hrazdy s jednoproduktovým e-shopem na mezinárodním poli.

Tohoto rozhodnutí nelitujeme, cílíme na jeden produkt a jeden blog, kde si budeme vždy držet vlastní lajnu! Vždy se držíme našeho hesla NEJSME EPIC ale REAL.

 

Jan Březina a Michal Flešar - Shyby.cz