Jednou jsi nahoře, jednou zas dole

Shybu zdar! 

 

Pojďme si v rychlosti hodit do placu nějaký ten příklad tréninku. Potřebuješ hrazdu a … krom odhodlání už nic jiného! 

 

Nastav si to v hlavě a pak ji vypni, toto bude efektivní trénink celé horní poloviny těla. Zapojíš záda i prsa, ramena, paže ze všech stran, střed těla. 

 

Základním předpokladem je zvládnutý výmyk, shyby - 10 na jistotu i o půlnoci, 20 - 30 kliků na hrazdě/na bradle. Jestli dáš čistě provedený muscle-up, je pro Tebe jasnou volbou, ale pokud ne, nevěš hlavu a zavzpomínej na gymnastiku ve škole! 


Pokud cvičíš, výmyk bys prostě měl dát, bez diskuse. I když je muscle-up svatým grálem dnešní kalisteniky, většina borců ho stejně nedává čistě a honí ego bez dostatečného silově-vytrvalostního základu (například s těmi nejsilnějšími gumami nebo gymnastickou sklopkou), takže nebuď jako oni a pokud na to zatím nemáš, za výmyk se nestyď! 

 

Cílem je neslézt z hrazdy, dokud nemáš hotovou sérii! 

 

Pokud na to jdete ve dvou, je to ještě lepší! Nemusíš měřit pauzu a prostě se střídejte. 

 

Nabízíme tři varianty:

Varianta I.:  Základ

Výmyk - 10 kliků na hrazdě (bar dips) - 10 shybů. 5 sérií, přestávka 3 minuty.
Dohromady 5 výmyků, 50 kliků na hrazdě a 50+ shybů. 
V poslední sérii dej u posledního shybu maximální výdrž s bradou nad hrazdou, totéž v půlce pohybu, s čelem na hrazdě, a maximální výdrž ve visu.

 

Varianta II.: Nekonečný příběh

Výmyk - 10 kliků na hrazdě, spusť se dolů a opakuj ještě 4x aniž bys slezl z hrazdy, pak se spusť a dej 10 shybů. 2-3 série, přestávka 5 minut.
Dohromady v jedné sérii 5 výmyků, 50kliků na hrazdě, 10 shybů.  

V poslední sérii se po posledních klicích na hrazdě spusť do visu a místo deseti dej maximum shybů. Nezapomeň na techniku! 

Varianta III.: Žebřík

Výmyk - 10 kliků na hrazdě, spusť se do visu - výmyk + 9 kliků - tak pokračuješ až do 1 kliku, spustíš se a 10 shybů. 10 výmyků/55 kliků/10 shybů
Zopakuj třikrát, v poslední sérii to zakonči maximálkou shybů.  

 

Břicho - záda - paže - ramena - prsa - úchop. 

 

Jakmile se dostaneš dál, výmyk nahraď muscle-upem, ale aby nezůstalo břicho ušetřeno, před každým muscle-upem dej 5x zdvih nohou k hrazdě!!

 

Pokud jsou pro Tebe naopak čísla moc vysoká, ale nad hrazdu se dostaneš (snad i bez hadích pohybů), prostě si je sniž, jak potřebuješ, ale aby Ti to pořád dalo zabrat! 

 

Příště se podíváme mimo jiné na tzv. tlakovky. Doufám, že už se těšíš!