Kdo nás ve shybech motivuje?

Zdravíme všechny atlety i nadšence bez rozdílu vyznání!

 

Řekli jsme si, že Vás seznámíme s malým výběrem osobností světa hrazd a tréninku s vlastní vahou, lidí, které považujeme za pilíře celého hnutí.

Ve výčtu se objeví zástupci zámořských internetových průkopníků, legendy z Evropy i Austrálie. Chtěli bychom tímto vzdát hold těm, kteří nás inspirují, v tréninku i v životě, ať už se na síti objevili v počátcích či později. Nejedná se o výčet kompletní, spíše stručný výběr, nelze vyjmenovat všechny, i když je to trochu nefér.

 

 

Přehled všech zámořských legend by byl nekonečný, vybereme si tři klíčové postavy, které tu byly od samého počátku internetového povědomí o jejich kultuře. Pro některé překvapivě mezi nimi nebude Hannibal for King, jehož videa, zejména to s Barillou, bylo pro drtivou většinu současných milovníků shybů a kliků to startovací. Nicméně Hannibal jede víceméně sólo, a my jsme si vybrali lídry týmů, vlastně spíš rodin, jmenovitě Bar-Barians, Bartendaz a Beastmode.


Zef Zakaveli, netřeba představovat

Tento chlapík svou tvrdou prací už přes 10 let motivuje nejen tisíce začínajících kluků i holek, ale díky silným vazbám v komunitě a workshopům, pořádaným po celém světě je globálně uznávanou autoritou i mezi ostatními špičkovými představiteli scény. Jeho rutiny vyvolávají odezvu v celé komunitě, a ShootThe10, Brooklyn Pull-ups, 40 pull-ups/80 dips on demand (40/80 OD) či G.O.D set (Greatness On Demand - set o 100 a více opakování bez opuštění hrazdy) znají všichni, kteří mají v komunitě slovo. Jeho parťáci z Bar-Barians i po letech pokračují v dennodenní motivaci. Hrazda, bradla, rovná zem a žádné limity!

 


Lord Vital alias Beast

Domluv se s Beastmode na společném tréninku a přivítají tě warm-upem z dvou tisíc kliků. Právě tak brutální jsou jejich někalikohodinové seance v parcích New Yorku. V poslední době není Beast tolik aktivní, protože se naplno věnuje sv hudební kariéře a jeho legendární cop, který by sám vydal za desítkovou vestu, už taky sundal, ale pokud chceš motivaci a intenzitu, Monsta set a jejich staré videa se o to zaručeně postarají. Jen málokterý playlist neobsahuje jeho songy, ten borec je legenda!

 


 

 


Přes Státy se do Evropy vrátíme oklikou, přes Austrálii. Tam se totiž narodil a žije Daniel Vadnal

Pokud někdo nezná jeho jméno, určitě zná jeho Youtube kanál - Fitness FAQ´s. Už 7 let točí videa plná informací, tutoriály pro začátečníky i pokročilé, je autorem e-booků, coby vystudovaný fyzioterapeut je studnicí vědomostí pro každého sportovce, rozumí tréninku, stravě, anatomii. Sleduj jeho cestu od patnáctiletého vyžlete k devadesátikilovému monstru.

 


A domů do Evropy! A ke komu jinému bychom se měli přesunout, než k Danielovu parťákovi! Napsali spolu e-book a jako staří přispěvatelé na Bar-Barians fóru patří mezi legendy i navzdory svému nízkému věku. 

 

Řeč je o LBM - LittleBeastM, holanďan, v současnosti žijící na Slovensku, heavyweight s pokorou, věčný student lidského těla a pohybu ze všech úhlů. Vyniká absolutní silou a provedením, nebojí se ani vzpírání, a jeho kanál na Youtube musíš znát! Loni byl jedním z hostů Weighted battlu v Ostravě. A jestli hledáš online trenéra, s LBM nešlápneš vedle!

 


Ćetković

Přesuňme se na jih, Bar Brothers jsou hvězdy světového měřítka, ale nejsou na Balkáně sami, tamější silná scéna produkuje spoustu výtečných atletů. Ivan Kajtaz, Stefan Ćetković, Dominik Sky - tohle jsou zatracení frajeři. Každý trochu jiný, Stefan Ćetković je v podstatě otcem moderní scény v Černé hoře, kde workout prožívá obrovský boom, stejně jako ve všech zemích bývalé Jugoslávie.