Nejlepší calisthenics YouTube kanál

Shybu zdar!

 

Teď vážně, toto nebude ani promo, ani propagace ego maniaka nebo uřvané opičky. Dnes Ti ukážeme NEJLEPŠÍ YOUTUBE KANÁL EVER. Není to clickbait. 

 

Pomineme-li přísně teoretické kanály se spíše vzdělávacím obsahem, které jsou samozřejmě vždy přínosné, mezi všemi těmi ostatními, kteří točí videa praktická, máme jednoho favorita.

 

Dobře víš, že nemáme rádi přehnaná gesta, epické kousky, zejména proto, že pro většinu z Vás nemají žádný význam. Jsou nám ukradení mistři světa ve freestylu, neřešíme šedesátikilové kluky s třiceti vteřinami v planchi. 

 

Vždycky jsme byli zaměřeni na ty, co jsou jako my. Obyčejní borci, kteří se rádi přitahují, klikují, libují si v základních cvicích, bez ohledu na to, jestli dělají dlouhé sety nebo mají vnitřní stehna samou modřinu od kotoučů. Nejsme tady pro hrstku vyvolených, kteří svůj život zasvětili raketovému progresu, medailím a affiliate odkazům. Jediné, co chceme, je národ plný zdravých borců s poctivou a celoživotně udržitelnou silou, kteří se rozvíjí tělesně i duševně a nebojí se nabídnout pomocnou ruku druhým na úkor vlastních zisků.  Borců, kteří vedou své děti k témuž. Mnozí z Vás již začali, někteří jste na cestě mnoho let. Ti z Vás, kteří nedávno začali, nebo se teprve chystají, chci dnes ukázat NEJLEPŠÍ KANÁL O TRÉNINKU S VLASTNÍ A PŘIDANOU VAHOU NA YOUTUBE. 

 

Víš, proč je nejlepší? 

 

  1. Ve videích se nemluví, ale vše je jasně a srozumitelně předvedeno a popsáno
  2. Videa neobsahují reklamy, affiliate odkazy, nepropagují fitness suplementy ani žádného jiného výrobce
  3. Autor se nepředvádí. Jediné, co Ti předvede, je bezchybné provedení a přehledná struktura
  4. Videa Ti ukážou, jak trénovat, jak provádět cviky, jak improvizovat v přírodě nebo doma
  5. Každý cvik prochází různými obtížnostmi
  6. Nabízí alternativy cviků s využitím všeho, co je k dispozici
  7. Jeho trénink je minimalistický, postavený na základních cvicích a pohybových vzorcích
  8. Není největší, nikdo nezná jeho maximálky a upřímně - vadí to někomu? 
  9. … je ze Švédska - milujeme Skandinávii!!

 

CO JE TO TEDA ZA KANÁL??? 

 

Odkaz na Youtube: https://www.youtube.com/c/CalisthenicsWeightTraining/videos

Facebook: https://www.facebook.com/cwtraining

 

Calisthenics & Weight Training je kanál, za nímž stojí Kristoffer Karlsson. 

 

Tento Švéd s jinak skoro nulovou osobní aktivitou na sociálních sítích se kalistenikou neživí, neprodává programy, nemá odkazy na růžové gumy a hrazdu do batohu, nedostává provize. Jasně, vzhledem k tomu, že má 70 mil. shlédnutí, asi dostal nějaké peníze od YouTube, ale taky nevkládá nový obsah příliš často, takže se tím určitě neživí. Prostě to miluje a roky dělá videa pro tu nejširší masu. Pro všechny, kteří chtějí začít nebo už začali a potřebují vedení, nápovědu, inspiraci jinou než od šampiónů, kteří nepomůžou, pokud z toho nekápne koruna. Mimochodem, Krisovi přeju za to, co tvoří, spoustu korun, švédských, evropských, jakýchkoliv. 

 

 

Ze začátku, což se datuje někdy do roku 2012, se prezentoval několik málo motivačními videi. Přiznejme si, před 9 lety toho moc nebylo. Logicky přilákal pozornost mnoha lidí. Vědom si možného dosahu, začal před 7 lety přidávat i videa, zaměřené na konkrétní pohybové vzorce nebo partie. 

 

Jeho videa nabízí širokou škálu tréninků tahů, tlak, explozivní trénink nohou, středu těla, sprinty včetně kopců. Píšeme o něm především proto, že VÍC NEPOTŘEBUJEŠ!!!! 

 

Rádi říkáme, že nejsme epic, ale real. Ale na Krisovi je právě to, jak je real, absolutně EPIC!!!! 

 

Mimochodem, komentáře pod jeho videi jsou pravděpodobně nejmírumilovnější a nejklidnější hned po kompilacích roztomilých štěnátek. Žádný hate, žádný trash talk. (Omlouvám se za anglicismy, miluji češtinu, ale toto má prostě jiný zvuk.). Všichni milují Krise :D Ne, vážně, tento borec točí jen to, co je třeba, nic navíc. Tento minimalismus milujeme my!! 

Nejsledovanější video:

Doporučujeme také začátečníkům:

Stojky, nohy, domácí trénink, sprinty, tutoriály a všechno ostatní, co tě napadne, tam najdeš.

 

Tak se inspiruj a jednou třeba taky někomu pomůžeš k síle.Zdraví a sílu

 

Michal