Proč neřešíme suplementy?

Výživové, potravinové doplňky, protein, ,,bcáčka”, gainery, kreatin, některým  osvícenějším multivitaminy/multiminerály nebo kloubní výživa. Zhruba toto se vybaví běžnému člověku, když se hovoří o suplementech. Prášky a tabletky. 

Proč to neprodáváme, když to všichni tak chtějí? Protože máme svou filozofii.


Věříme, že trénink, cvičení, sport, to vše se bez podpory výše zmíněných prostředků může obejít, a co víc, může být stále kvalitní. Jsme ze staré školy, a tak fandíme jídlu, vyvážené stravě, potravinám tradičním pro naši kulturu, nanejvýš střídmě obohaceným exotikou. Věříme v rozmanitost a tvrdý trénink. Nejsme výživovými odborníky, ale ve svém život jsme zakusili, jaké to je tvrdě makat a jíst jen to, co zrovna bylo. A víme, že správně nastavená mysl zajistila skvělé výsledky.

 

Jsme obyčejní lidé, kteří nepracují ve fitku, netrénují pětkrát nebo sedmkrát týdně a kolem tréninku se náš svět netočí, je to víc koníček, způsob, jak utéct vnitřním démonům či prostředek uvolnění. Taky neřešíme, jestli máme v těle 10 nebo 12 % tuku a věříme, že kousat jablko je lepší než přijímat pilulky.

Masivní kampaň ale zavaluje veřejný prostor ,,dokonalými” lidmi s reklamou na suplementaci a našinec snadno podléhá dojmu, že bez ní to nepůjde.  


Naším záměrem není útočit proti průmyslu, který se točí kolem byznysu s doplňky, máme svůj píseček. Ale na druhou stranu nám vadí, že lidé řeší suplementaci více než samotný pohyb a trénink, že je pro ně piksla se super čistým hydrolyzátem důležitější než dobrý oběd a že když si svůj shake nedají přesně na čas, je oheň na střeše a přichází děs, běs a stres. Možná trochu přeháníme, ale doba k tomu svádí. Sledujeme trendy a víme, co se děje.

 

Uvědomujeme si, že biologická hodnota potravin navzdory snaze o jejich zdokonalení klesá, ale přesto si myslíme, že stále stačí ke kvalitnímu cvičení.

Trh se suplementy je široký a prudce se rozvíjející, a ti, co se mu věnují, tak musí činit na plný úvazek. Tohle není pro nás, máme rádi své železo a magnézko ve vzduchu. Taky víme, že v náročném tréninku je za pomoci správného načasování a kombinace se stravou suplementace účinným nástrojem ke zvýšení výkonnosti a dosažení žádaného vzhledu. To se týká fanatiků (nic proti), a především závodníků, což je v současné době záležitost i street workoutu.


 

Ale ruku na srdce, kdo z nás má ambice závodit? Někteří jdete tvrdě za rozvojem a růstem, možná i vítězstvím na soutěži, ale další cvičí se zdravotních důvodů, jiný kalisteniku či street workout miluje a hrazda je jeho láska, další má zas rád pohyb na čerstvém vzduchu, a někdo si třeba jen tak pár shybů a kliků, bez cílů a záměrů, jen pro radost. A pro Vás všechny tu jsme a známe své mantinely. Suplementy do nich nepatří.

 

Antický válečník by si s dnešními bojovníky v ničem nezadal - bez suplementace, stejně jako římský gladiátor nebo běžec z první olympiády v historii. Argumentace fyzickým vzhledem nemá místo, podívej na sochy, ti borci byli vysekaní jako kámen a nepotřebovali je. Japonský samuraj je mistrem svého těla a mysli, stejně jako mistr bojových umění ve starodávném klášteře. Stejně jako všichni ti borci, které neznáš, protože netočí videa a nemají Instagram. Bez suplementace.

 

Jsme minimalisté, a protože kalistenika je sama o sobě nízkonákladová záležitost, máme pro Tebe alternativu k předtréninkové suplementaci, přestože logicky by to s tou alternativou mělo být naopak.. No co, doba je dnes naruby.

Znáš to, před tréninkem bcaa pro ochranu svalů, a nakopávač, bez toho to nepůjde, únava po dlouhém dni, je třeba se nabudit!


Naše alternativa: vědomé uklidnění mysli pro zvýšení koncentrace a rychlá ledová sprcha !!

Zhluboka se nadechni, představ si celý trénink, práci svých svalů a vyhoď z hlavy binec, aspoň pro tento moment, každý má schopnost tak učinit bez podpůrných prostředků. Dej si rychlou

(1 - 2 minuty) ledovou sprchu a uvidíš, jak tě nakopne!! Tělo se dostane do bojového módu a hrazdu budeš doslova žrát! 

,,Kouzelné” lektvary se tomu pocitu vážně nevyrovnají, tomu věř!