Tipy a triky k aktuální situaci

Shybu zdar!! Na hrazdě i na triku. 

 

Je nám jasné, že všichni jsou už tímto tématem dost otrávení, ano bavíme se o nemoci Covid-19, koronavirus, jak chcete. Máme ale své důvody. Prvním je článek, o který jsme zavadili očima ve čtvrtek. V tomto článku (odkaz) je mj. doporučováno užívání syntetického melatoninu, a to na základě provedené studie. Rádi bychom upozornili na to skutečně přínosný článek, zveřejněný před celými 8 měsíci, založeném na studiu mnoha vědeckých zdrojů a nejaktuálnějších poznatků. Článek, který pojednává o přirozené produkci melatoninu a její maximalizaci, v němž autor, bohužel u veřejnosti nepříliš známý Adam Česlík z Rise by performance, shrnuje víceméně vše, co o této zázračné látce víme. Nebudeme zde kopírovat jeho práci, doporučujeme přečíst. Nastartovat produkci můžeš už dnes.

 

Smysl je v celostním přístupu k imunitě a režimu spánku i bdění. Už jsme na toto téma párkrát narazili, i covidu už jsme se věnovali. Lidské zdraví je jako kniha, plná kapitol se složitě propleteným dějem a zápletkou. Čti pořád dokola jednu kapitolu, až jí budeš znát nazpaměť, ale z celkového pohledu nevíš nic.

 

Tabletky nejsou cesta, nanejvýš jen cedulka, kudy jít a druhořadá suplementace, která však chronický nedostatek nevyřeší.  

 

 

Druhým důvodem je poslední příspěvek Metina Dabak, známého (znáš ho, doufám!) pod nickem LittleBeastM, kterému byla virová pozitivita nedávno potvrzena. V podstatě v témže čase řeší totéž i Adam Raw, zřejmě je jejich pouto skutečně silné :) Metin popsal, jak k situaci přistoupil, vytáhneme tedy z jeh dlouhého příspěvku to nejdůležitější:

 

Krátce o tom, jak k tomu přišel:

Rodiče a sestra jeho ženy byli na povinných testech (na Slovensku), rodiče postupně onemocněli a sestra se tomu chtěla vyhnout, takže zůstala u Metina, bohužel již v noci tak dostala horečky a test potvrdil pozitivitu. Hned po ní onemocněla žena Metina, který se o rodinu staral po dobu 3 dní. V důsledku zvýšeného stresu pocítil lehké příznaky, bolest v krku a slabý kašel, ale další dva dny dělal vše, jak byl zvyklý. Pouze zvýšil příjem vitaminu C, častěji praktikoval meditace a dechová cvičení (podle Wima Hofa, mimochodem, jeho 10hodinový videokurz metody je kvůli aktuálnímu stavu o 35% levnější), i přesto se ráno probudil s horečkou a silnou bolestí hlavy. Připomínáme, že se jedná o atleta, který celoročně dbá na svůj celkový stav, imunita, střevní zdraví atd. Tento den můžeme označit jako den 1. Udělal vše, co mohl, pro podporu systému, horečka je zbraní těla v boji proti viru, Metin zdůrazňuje, že to poslední, co chceš, je ji srážet medikací, naopak je nutné teloty podpořit. (Názor autora, samozřejmě pokud hned od počátku nemíří ke čtyřicítkám.)

 

Pro začátek změnil svůj přístup a pozitivně se nastavil, vnitřně, vsugeroval si, že je čas na hluboké léčení. Hned ráno bylinný čaj (namátkou bez, lipový květ. Hned po vypití velice horká koupel  s minerálními solemi a esenciálními oleji proti bolesti a plicní infekci, navíc pomáhají k celkovému uvolnění. Můžete to nazvat dvaceti minutami pekla, ale právě díky brutálnímu pocení pomáhá toto peklo tělu vytlačit infekci. Po koupeli vypil vysoké množství vody a šel spát. 

Po probuzení si udělal znovu bezovo-lipový čaj, tentokrát navíc s kopřivou, snědl menší porci ovoce a ořechů spolu s vysokou dávkou vitaminu C a camu-camu. S pomocí difuzéru vyplnil místnost esenciálními oleji (máta, citrónový čajovník, rozmarýn atd.), výpary podporují léčbu plic a průdušek/hrdla. Následovala meditace zaměřená na léčbu, různá dechová cvičení, kteá zvyšuje hladinu kyslíku v těle, snižují zánětlivost a zvyšují PH, což pomáhá tělu se léčit. jednou z dechových metod bylo například 4 s nádech - 6 s výdech pro uvolnění, relaxaci. V průběhu dne vesměs odpočíval a pil hodně vody. Hlad zaháněl spíš menšími porcemi vajec, ryb, rýží, ovocem, oříšky a bylinkami. Podpořil to "zlatým nápojem": ovesné mléko, kokosový olej, kurkuma, zázvor, černý pepř, skořice a pravý med. Jedná se o protizánětlivou bombu. V podstatě střídal odpočinek, meditaci, popíjení vody a čaje, k večeru další horkou koupel s esenciálními oleji, a již druhý večer cítil, že horečka ustupuje a přestože v noci nespal dobře (zejména vlivem spánku přes den), ráno se cítil dobře, bez teplot a pouze se slabým kašlem. Aby však nechválil den před večerem, jak se říká, zopakoval ještě pro jistotu celý den, pouze vynechal horkou vanu. Další den byl zdráv, čili nějakých 48 hodin od propuknutí se silným kašlem a bolestí hlavy. Díky silné imunitě (dle jeho slov díky metodě Wima Hofa) a léčivým metodám neměl virus šanci se plně prosadit.  

 

Není to univerzální návod, pouze individuální zkušenost, každý ať si z toho vezme co chce. Pamatuj, že stav mysli je velmi důležitý - buď propadneš strachu a necháš nemoc postupovat, nebo se rozhodneš pro kladné nastavení a mentální podporu léčby. Každý má volbu. 

 


 

No, je na každém, jak si to přebere, ale práce na imunitě a zdraví má význam celoročně!! Kvalitní (!!!) spánek je nejsilnější lék a síla mysli je nepřekonatelná. Pokud to přijde, je důležité nepanikařit a věnovat se sobě na maximum. Jsem si jistý, že Metinova metoda se příliš neliší od způsobů našich předků. 

 

Nepochybuji o tom, že postup je účinný proti všem typu běžných viróz, které nevymizely, ačkoliv se o nich přestalo mluvit. 

 

Zdraví a sílu!!! 

 

 

Poznámka: Tímto článkem nepopíráme vážnost průběhu u některých jedinců. 

 

Zdroje:

http://risebyperformance.cz/

https://www.instagram.com/littlebeastm/

https://www.ctidoma.cz 

Obrázek: https://unsplash.com/