Vlastní cestou - EGO v tréninku!

Znáš to, to číslo Ti v hlavě straší už pěkně dlouho. Může to být 10, 20, 50. Nebo doslova mýtický druhý, třetí, pátý kotouč na řetězu, shyb na jedné ruce, planche, front lever. Vysněná meta, konec tréninkového cyklu, nebo výkon, o kterém léta sníš.  

 

Je to past.

 

Trénink je věčný souboj se sebou samým, s hranicemi, které nám stanovuje dnešní fyzický a mentální stav, nekonečná snaha být zítra lepší než dnes, být dál a překonávat sebe samého.

 

Nekonečná přehlídka kluků i holek z celého světa, demonstrující dechberoucí silové i akrobatické kousky, silově-vytrvalostní komba, po jejichž shlédnutí se Vám dechu nedostává stejně jako těm, kteří po jejich odcvičení leží vyčerpáním i uspokojením zároveň.

 

Odebíráš stovky, možná tisíce lidí, nejznámější celosvětové idoly i lidi, kteří si Tě při svém bloumání internetovým prostorem přidali do sledování a Tobě to lichotí. Pravidelně sjíždíš zeď, showreely, ohromen pozoruješ Youtube videa, abys načerpal motivaci na další trénink. Aby sis nalhal, že jsi jako oni, jen o pár let tréninku nazpátek. Ve své podstatě je to pravda, ale Ty máš nejspíš na rozdíl od nich normální práci a dost málo volného času. Teď mluvím k Tobě, normální muži či ženo, co se chceš jen postupně zlepšovat, zahnat špatnou náladu, protože život není jen veselý a barevný, co miluješ pohyb a rád poznáváš možnosti svého těla.

 

Obyčejný člověk, který miluje shyby a kliky ale nechce a nejspíš ani nemůže jim podřídit celý svůj život, přestože jsou jeho vášní. Obyčejný, jako jsme my. Jako je většina lidí. Nejspíš máš po shlédnutí těch videí a fotek pocit, že nejsi výjimečný, když neudržíš ani tuck front. Když se přitáhneš čistě, ale jen 14 krát. Máš pocit, že musíš všem na internetu ukázat, že jsi skoro jako oni.

 

To je Ego, zlý syn Tvé mysli, který Tě žene kupředu, nutí Tě přeskakovat postupné kroky, omezovat regeneraci, utrácet nesmyslné peníze za suplementy, ale přitom svému tělu nedopřeješ ani základní porci spánku, protože jezdíš na šest do práce a doma máš malé děti. To je Ego, které způsobuje všechna ta velká zranění, protože jsi poslouchal jeho křik a neslyšel drobná volání Tvého organismu, signály upozorňující Tě na začínající problém, malé zranění. To Ego, které je živeno všemi těmi ,,dokonalými” atlety.

 

Ego, které Tě nakonec těsně před vysněným vrcholem skopne dolů.

Každý potřebuje motivaci. Ale největší motivace pochází z Tvého nitra. Sám si uvědom, jestli pracuješ na sobě a jestli se blížíš k lepší verzi sebe samého, nebo zda jen napodobuješ ostatní. O tom ale více příště.

 

Uvědom si, co je Tvá vlastní cesta....