Weighted calisthenics pro tátu

Kalistenika s přidaným závažím - dřepy, shyby, kliky, kliky na bradlech.

 

Přidané závaží je oblíbeným způsobem, jak si zpestřit trénink s vlastní vahou, a jeden ze dvou způsobů, jak se dostat na novou silovou úroveň, spolu s tréninkem těžších variant cviků a změny pák a těžiště.

 

Jakkoli jsme to vzali zeširoka, obrátíme se teď na všechny borce, kterým už není dvacet, povětšinou ani třicet let, a rádi by buď začali s tréninkem, nebo jej posunuli na vyšší stupeň.

 

Máte již odrůstající nebo ještě malé děti, za sebou 10-20 let v pracovním procesu a rádi se přitahujete a děláte kliky, protože to je perfektní způsob, jak se od vojny udržovat v celkem slušné formě a kondici?

 

Uděláte 10 pěkných, technických shybů a 10-15 kliků na bradlech? Nebojte se přidat váhu!!

 

Ti mladí kloučci možná mají o dvacet kilo méně a létají na hrazdách jako papíři, ale stiskem byste jim pravděpodobně rozdrtili ruku a své tělo znáte taky mnohem více. Krom toho se už nehoníte za rekordy a na práci máte i spoustu jiných - důležitějších věcí. Ale vášeň je vášeň.

 

Co když Vám řeknu, že na prahu čtyřicítky se teprve začínáte přibližovat svému genetickému silovému potenciálu? Je to tak! U většiny mužů možná vrcholí až po 45. roku života!!

 

Dropsety se shazováním vah a zvyšováním opakování, akumulované série, nebo klasické lifterské 3x3 či 5x5, to všechno je cestou k síle i objemu.

 

Bonus - neboj se zkrátit pauzy a Tvé tělo dostane zabrat více než kdybys dělal milion setů po 5-10 opakováních, maximální napětí svalů bude mít odezvu a spalovat budeš jedna báseň. Nahoru půjde síla a pokud se nebudeš bát těžkých sérií o 8 a více opakováních, budeš ještě překvapený, až Ti bude najednou těsné triko.

 

Zařaď dřepy s činkou !! Zkus najít způsob, jak jednou týdně dřepovat s váhou, nemusí být vysoká, ale dřepy musí být technicky správné, v tomto ohledu stojí za to obrátit se na na zkušenější borce. 


 

Zásady:

  • Nikdy nepodřizuj kvalitu provedení zavěšené váze

  • Poslouchej své tělo, i malé zranění Tě vždycky vrátí zpátky víc, než jeden vynechaný nebo slabší trénink.

  • Nikdo nejde pořád nahoru, zařazuj lehké týdny, lehké tréninky s nižší vahou a vyšším počtem opakování. Jeden krok zpět Tě může posunout o dva dál.

  • Veď si tréninkový záznam. Bude Tě motivovat sám o sobě.